32 50 17 51 // us.uk@taarnby.dk

KONTAKT OS

UngTårnby
Hovedkontor

Løjtegårdsvej 167
2770 Kastrup

32 50 17 51
us.uk@taarnby.dk

CVR. nr. 20310413
EAN nr. 5790000415892

Administration og ledelse

Christina Mønsted-Petersen

Assistent


Michael Flies Linstow

Afdelingsleder


mfl.us.bk@taarnby.dk

Marianne Christophersen

Assistent


Peter Bjørn

Skoleleder


Sidsel Feldstedt

Viceskoleleder


Åben skole

Magnus Vestergaard Petersen

Ungdomsskolekoordinator og aftenvagt


Emil Guttorm Jakobsen

Underviser åbenskole


Søren Soll-Johanning

Ungdomsskolekoordinator og aftenvagt


Karina Holm

Hverdagsmadsunderviser og Aftenvagt


Kenn Yamaue

Classbuildinginstruktør, Ungdomspædagog


Jesper Bidstrup

Outdoorunderviser og førstehjælpsinstruktør


Fritidsundervisere

Thomas Boss

Game Master


Kevin Leo

Musikunderviser


Anders Reventlov

Streetartunderviser


Maja Flackeberg

Underviser i Dans


Klara Bloch

Underviser i Smykkedesign


Caroline Kragh

Cosplayunderviser


Rosa Lund

Underviser i Babysitter


Heidi Føhns

Underviser dansk som andetsprog


Celina Andersen

Danseunderviser


Rasmus "IP" Pedersen

Musikunderviser


Sine Krøyer

Koreansk underviser


Laura Køster

Mangaunderviser


Queenie Liu

Kinesiskunderviser


Christina Daner

Gourmetmadlavning underviser


Kristine Suhr

Makeup-underviser


Randi Jørgensen

Makeupunderviser


Tobias Boklund

Matematikunderviser


Michael Arvedlund

Underviser i Iværksætteri


Nina Poder

Strik- og hækling underviser


Karla Neimann

Dramaunderviser


Markus Kloppenborg Vellev

Psykologiunderviser


Amanda Andersen

Bagedystunderviser


Julie Hee Darger

Køn & Identitet underviser


Jimmy A. Schou

Underviser i Brandkadet og livredning


Rasmus Fugl

Japanskunderviser


Sixten Eld

Thaiboksning underviser


Julie Hansen

Underviser i Upcycling


Konrad Vito Appel

Underviser i Idræt og Fitness


Franco Bonardi

Sprogundeviser spansk italiensk


Valgfag 9. klasse

Celina Andersen

Danseunderviser


Liv Teilmann Nielsen

Underviser i Personlig udvikling


Michael Arvedlund

Underviser i Iværksætteri


Karla Neimann

Dramaunderviser


Anne Sofie Jordt

Underviser i Kunst


Markus Kloppenborg Vellev

Psykologiunderviser


Mona Munck-Lindblom

Underviser i Bogklub


Julie Hansen

Underviser i Upcycling


Claus Banke

Outdoorunderviser, førstehjælpsinstruktør og 10.klasse-lærer


Mickel Wurr

Underviser i Idræt


Robin Petersen

Underviser i Idræt


Konrad Vito Appel

Underviser i Idræt og Fitness


Jesper Dahl Jensen

Underviser Verdensborger


Oliver Kjeldgaard

Underviser i Personlig Udvikling


Mikkel Petersen

Underviser i Personlig Træning


Henrik Preisler

Underviser i Foto


Lars Kongshjelm

Underviser i Filmkundskab


Yannik Hartig

Underviser i Spansk


Julio Veiga

Underviser i Spansk


Franco Bonardi

Sprogundeviser spansk italiensk


Sofie Kirstine Lind Boeng

Klar til gymnasiet underviser


Kristian Borrisholt


Ida Julie Hansen


Knallert og Førstehjælp

Claus Andersson

Knallertunderviser


Kristian Eisenhardt

Knallertunderviser


Nicolai Lenchler Pedersen

Knallertunderviser


Per Herngaard

Knallertunderviser


Johnny Vig

Knallert- og førstehjælpsinstruktør


UU-vejledning

Pelle Gottschalck

UU-vejleder

40150791
phg.uct.bk@taarnby.dk

Stine Søndergaard

UU-vejleder

30760666
sts.uct.bk@taarnby.dk